Móda vo folklórnom duchu

Móda  vo folklórnom duchu

Sezóna Jeseň /Zima 2017-18 sa bude niesť v duchu návratov ku koreňom. Návrhári sa inšpirujú krásou ľudových krojov  z rôznych kútov zeme. Dnešná globalizácia a miešanie kultúr prináša nový pohľad na módu, výsledkom je nový folklórny štýl obliekania.

Folklórny štýl je založený na dekoratívnosti,  experimentovaní s farbami či materiálmi.  Je bohato  ovplyvnený dávnou minulosťou, ale i modernou súčasnosťou.
I keď sa folklórny štýl vracia do minulosti, pre výber materiálov to neplatí. V tomto smere si návrhári vyberajú tie najkvalitnejšie,  materiály ktoré spĺňajú podmienky dnešných nárokov na vytvorenie funkčného efektného a kvalitného súčasného modelu.

Pri folklórnom štýle je dovolené všetko, kombinujte podľa chuti a vkusu. Odevy môžete vrstviť a vytvárať tak veľmi rafinované outfity, ktoré dokážu skrývať to, čo nie je žiadúce prezentovať, dokáže zacieliť pozornosť na pestrú farebnosť a kvalitné materiály. Je možné vrstviť krátke cez dlhé, ale i opačne, jednoducho tak, aby výsledkom bola radosť z obliekania :)

Kreativita a originalita ide ruka v ruke s folklórnym štýlom obliekania.